90. gados Latvijā daudz zemnieki, arī jaunie zemnieki, devās pieredzes apmaiņā uz Skandināviju. Arī viens no Valkas devās uz Dāniju, lai apgūtu lauksaimniecības pieredzes prasmes. Tur šis puisis iepazinās ar dāņu uzņēmēju un lauksaimnieku Svend Ramussenu, kuram pēc kāda laika radās ideja uzsākt biznesu un sākt lauksaimniecības uzņēmumu Latvijā. Šis jaunais puisis Svendam kļuva par palīgu un izpilddirektoru uzņēmumā “VALDRO AGRO”.

Svend Rasmussen dzīvo Dānija nelielā pilsētiņā Dronninglund. Saimniecības VALDRO nosaukums radās no VALkas un DROnninglundas pilsētu salikuma. AGRO – norāde uz laiksaimniecību.

Sākotnēji uzņēmums apsaimniekoja 150ha zemes platības, kas tika nomātas Gaujienas pusē. Bāze bija Valkā, bet zeme paradoksāli Gaujienas pusē, 35km attālumā.

Pēc neliela laika Svend uzaicināja draugu MOGENU PETERSENU apskatīt saimniecību. Mogens izlēma palīdzēt Svendam vasarās graudu novākšanās laikā. Iesaistoties uzņēmuma darbībā arvien vairāk, Mogens izlēma pārvākties uz patstāvīgu dzīvi Latvijā un iegāja uzņēmumā ar Svend kā pilntiesīgs līdzīpašnieks.

Uzņēmumam attīstoties, VALDRO AGRO pārstāja darboties Gaujienā un uzsāka zemes nomas un zemes iegādi Valkas pagastā. Gadu gaitā sekmīgi realizējot ES projektus, uzņēmums izveidojis saimniecību, kas spējīga savu biznesa darbību sekmīgi veikt neatkarīgi no citu veiksmēm un neveiksmēm.